Member of 1Partner International
1Partner logo
www.1partner.ee

Blog

OLUKORRA ÜLEVAADE I 1Partneri juht: tehingute arv on küll languses, aga päringuid laekub ja virtuaalseid objektikülastusi tehakse

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on kinnisvaraäris kaks kindlat märki sellest, et inimesed istuvad kodus – tehingute maht on languses, aga samas on hüppeliselt kasvanud kuulutuste lugemine kinnisvaraportaalides ja kodulehtedel.

Martin Vahteri sõnul on 1Partneri kinnisvarakuulutuste vaatamine kasvanud võrreldes eelmise kuu sama perioodiga keskmiselt 20 protsenti. “Selline tõus on märkimisväärne, sest juba enne oli huvi kinnisvara vastu kõrge. Inimesed on kodus luku taga ja tegelevad aktiivselt window shoppinguga,” nentis Vahter ning lisas, et mõnede uusarenduste kodulehtedel on külastajaid isegi üle kahe korra rohkem, kui eelmisel kuul.

“Esimesena kasvas huvi majade vastu. Levinud müügiportaalis olid esimesel karantiininädalal 1Partneri kõigist kuulutustest TOP 20 just eramajad. Tundub, et inimesed vaatavad uue pilguga kodudele, mis pakuvad rohkem teistest inimestest eraldatust. Samuti ilmselt oodatakse ka hinnalangetust, mida praegu veel tunda pole,” ütles Vahter.

“Inimestel on vaba aega, planeeritakse tulevikku ja unistatakse, aga hoitakse ka turumuutustel silma peal. Kinnisvarafirmas käib töö praegu edasi. Tehingute arv on küll languses, aga päringuid laekub ja virtuaalseid objektikülastusi tehakse,” lisas Vahter.

“Kindlasti mõned planeeritavad arendusprojektid külmutatakse, aga üldiselt notarid toimetavad ja varem lepitud tehingud toimuvad. Kinnisvarasektori käekäik sõltub paljuski praeguse olukorra kestmise pikkusest, raha kättesaadavusest ja riigi võimest majandusele elu sisse puhuda,” ütles Vahter.

Allikas: 30.03.2020 goodnews.ee