1Partner logo
www.1partner.ee

Blogi

Veebruari turuülevaade: seis korteriturul on rahulik, aga samas lootustandev

Veebruaris püsis Tallinna korterite hind eelnenud kuuga sarnase 2881 euro juures ruutmeetri kohta, kuid samas 610 tehingut tähendas 12,8% suurust kasvu, kirjeldas 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.

"Kindlasti on hea uudis see, et turul tehtud tehingute struktuur oli sarnane aastatagusega, kuigi toona oli veel omajagu tehinguid nii-öelda buumiaegsete kokkulepete ja kohustuste järellainetus. Seega tegelik turg on eelmise aastaga võrreldes hinnanguliselt 10-15% võrra aktiivsem," selgitas 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter ning meenutas, et kuna viimase kahe aastaga on kogu õhk nii hindade kui tehinguaktiivsuse osas vahelt välja lastud ja statistika peegeldab turuseisu õiglaselt.

"Kõrvaltvaatajale võib tunduda, et veebruar oli üks igav kuu, aga eks U-kujulise mõõna põhjast tagasitulek ongi eufooriavaba, aega ja vaeva nõudev teekond," kommenteeris Vahter ning meenutas, et 2009. aasta kriisist lõplik taastumine võttis aastaid. "Toona andis hoogu juurde Euribori kiire langus, mida veel paari kuu eest lootsid eksperdid juhtuvat ka sel kevadel. Siiski tundub, et selles osas tuleb rõõmsamaid meeleolusid oodata sügiseni," arutles 1Partner Kinnisvara juht lähituleviku arengute üle.

Tallinnas vahetas veebruaris omanikku 610 korterit, mis on jaanuariga võrreldes 12,8% suurem tulemus. Pealinna korteri keskmine ruutmeeter maksis lõppenud kuul 2881 eurot. Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind oli veebruaris 2707, mis püsis samuti sisuliselt paigal (jaanuaris 2712 eurot). Kalleim korter müüdi veebruaris 712 000 euroga.

Veebruarikuus tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 786 ostu-müügitehingut ehk umbes kuuendiku võrra rohkem kui jaanuaris. 2023. aasta veebruaris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 748 tehingut. Veebruaris müüdi Tallinnas 20 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 13 võrra rohkem kui jaanuaris. Kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu müüdi veebruaris 1 218 000 euro eest.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.

1Partner on enam kui 20-aastase kogemusega Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust. 1Partner kinnisvaragrupp on maailma suurima kommertskinnisvara nõustamisettevõtte JLL (Jones Lang LaSalle) ametlik koostööpartner Baltikumis.

Lisainformatsioon:

Martin Vahter
1Partner Kinnisvara tegevjuht
Mob: 51 32 543