Member of 1Partner International
1Partner logo
www.1partner.ee

Blogi

1Partner Ehitus rekonstrueerib Haapsalus Jaani tn 4 hoone

Piiskopilinnuse vahetus läheduses olev „Vanalinna Bowlingu“ hoone ehitakse 1Partner Ehituse poolt ümber 3-korruseliseks 22 korteriga luksulikuks elamuks. Rekonstrueerimistööde maksumus on 2,1 miljonit eurot (lisandub käibemaks) ja kortermaja valmib 2024. aasta detsembriks.
„Hoone välisilme muutub täielikult ja sinna planeeritavad korterid on unikaalsed nii nende asukoha kui kvaliteeti poolest. Välisilmes kasutatakse Haapsalule omaseid heledaid krohvitud kivipindasid ja värvitud puitpindasid,” ütles 1Partner Ehituse juht Üllar Hinno, ning rõhutas, et sarnased projektid on ettevõtte üks selgeid tugevusi. "Viimastel aastatel on meid tunnustatud muuhulgas legendaarse Tallinna Lillepaviljoni ja mitmete Noblessneri kvartalis asuvate tsaariaegsete hoonete eduka restaureerimise eest.”


Jaani tn 4 hoone on liigendatud – selle mahud jagunevad tänavamajaks ja hoovimajaks. Neid ühendab rajatav 1-korruseline osa, lisaks uuendatakse hoovis asuv vana kelder klaasist otsaseinaga Krahvi aeda.


Eluruumi suletud netopind 1171,1 m² ning selle sisekliimat hoiab kaugküte ja jahutus.
Hoone arhitektiks on Lembit Tork, kes iseloomustas valmivat maja sõnadega: „Kaasaegne, konseptualistlik, kodune“. Üldise projekterimise eest vastutas peaprojekteerija Sirkel & Mall.
1Partner Ehitus on rajanud või taastanud tipprestoranid NOA ja Mon Repos, Noblessneris asuvad ajaloolised Shishi, Põhjala Pruulikoja ja KAI kunstikeskuse esindushooned. Lisaks kuuluvad 1Partner Ehituse portfelli mitmed eksklusiivsed eramud, ridaelamud ja kortermajad. 1Partner Ehitus pälvis Muinsuskaitseameti aastapreemia nominatsiooni Staapli 10 renoveerimise eest ja aastapreemia Lillepaviljoni restaureerimise eest.


Vaata ka meie teisi ehitusobjekte https://1partnerehitus.ee/