1Partner logo
www.1partner.ee

Blogi

Aprilli turuülevaade: tehingute arv ja keskmine ruutmeetri hind pööras lõpuks kasvule

Aprillis tehti Tallinna korteritega eelneva kuuga võrreldes 17,2% rohkem tehinguid, kusjuures hinnad on vaikselt kui kindlalt hakanud taas ülespoole liikuma, kommenteeris 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter kinnisvaraturul toimuvat.

“Kuigi aprilli lõpus olid Tallinna tänavad isegi lumised, hakkas tehinguaktiivsuse tõus peale just siis. Väga hiline kevad, tavapärasega võrreldes oma kuu aega aeglasem start,” kommenteeris 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter arenguid kinnisvaraturul.

Keskmine ruutmeetri hind tõusis märtsiga võrreldes umbes 2,8% 3051 euroni, aga mediaanhind on ühe kuuga tõusnud 2914 euroni ruutmeeri kohta ehk 4,9%. "Mediaanhinna suurem kasv näitab, et kinnisvara kallines ühtlasemalt kogu turu ulatuses,” sõnas Martin Vahter, kelle sõnul võib mediaanhinda pidada ausamaks indikaatoriks, sest sellele on statistilistel anomaaliatel reeglina väiksem mõju. "Kinnisvara hinnad ei ole elukalliduse üldise kasvuga samas tempos kaasa liikunud, kuid vaikne hindade kasv on samas märgatav ," lisas 1Partneri juht.

Vahteri sõnul on kinnisvarahindajatel on väga palju tööd, sest kodulaenude taotlemine on tuntavalt hoogustunud. " Kodulaenude marginaalid on Vahteri hinnangul allapoole tulnud ja konkurentsisituatsioon pankade vahel tugevnenud. Piisab ühest pangast, kes kinda viskab ja teised liiguvad kaasa. Viimastel kuudel on konkurentidele vaheldumisi väljakutse esitanud isegi mitu panka,” kommenteeris Vahter ning lisas, et enam kui pooled praegu sõlmitavatest laenulepingutest on siiski olemasoleva kodulaenu refinantseerimised.

Kalleim korter müüdi aprillis pealinnas 1 250 000 euroga. Tallinnas tehti aprillis kinnisvaraga kokku 868 ostu-müügitehingut ehk 20% võrra rohkem kui märtsis. 2023. aasta aprillis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 873 tehingut. Tänavu aprillis Tallinnas tehtud kinnisvaratehingute koguväärtus oli ligikaudu 143 miljonit eurot ehk 23% võrra enam kui märtsis, kuid 2023. aasta aprilliga võrreldes toimus 16% suurune langus.

Käesoleva aasta aprillis müüdi Tallinnas 22 hoonestatud elamumaa kinnistut ehk 2 vähem kui märtsis.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.

1Partner on enam kui 20-aastase kogemusega Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust. 1Partner kinnisvaragrupp on maailma suurima kommertskinnisvara nõustamisettevõtte JLL (Jones Lang LaSalle) ametlik koostööpartner Baltikumis.

Martin Vahter
1Partner Kinnisvara tegevjuht
Mob: 51 32 543