• Neljapäev, 10. september 2020

  Tallinna kinnisvaratehingute statistikast selgub, et kui keskmiselt on tänavu kaheksa kuuga tehtud 28 protsenti vähem tehinguid kui mullu samal ajal, siis enam kui 250 000 maksvate luksuskorterite müük on hoopis seitse protsenti tõusnud.

  2020. aasta kaheksa kuuga müüdi pealinnas 306 enam kui 250 000 eurot maksvat korterit.

  1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on nii terve tänavuse aasta jooksul kui ka suvekuudel ostetud mullusest rohkem luksuskortereid. “Suur raha pole turult kadunud või otsa saanud. Ostetakse nii Ferrarisid kui eksklusiivseid kortereid. Jõukatel inimestel pole koroonakriisis sisuliselt mingit vahet,” kommenteeris Vahter.

  “Tegime suvel mitu eksklusiivse korteri tehingut, mille puhul ostja oli juba pikalt huvi tundnud. Ühe korteriga tekkis isegi järjekord ja kaks soovijat jäid ilma,” ütles Vahter.

  “Enam-vähem eelmise aasta tasemel on ka kõige soodsama otsa korterite müük – inimestel on ju vaja ikka kuskil elada. Kui hind on õige, läheb kõik ära,” lisas Vahter.

  1Partneri juhi sõnul on aga tuntavalt kahanenud keskmise väärtusega, 100 000 ja 180 000 euro vahemikus korterite müük. “Jaekaubanduse näitajate põhjal pole ostujõud kahanenud, küll aga on langenud kindlustunne. Paistab, et see mõjutab kõige rohkem keskklassi,” sõnas Vahter.

  Lisainformatsioon:

  Martin Vahter
  1Partner Kinnisvara tegevdirektor
  Mob: 51 32 543
  martin.vahter@1partner.ee