• Kolmapäev, 23. jaanuar 2019

  1Partner Ehitus andis Põhjala õlletehasele üle Noblessneri sadamalinnakus avatud ning enam kui viis miljonit maksnud Põhjamaade moodsaima pruulikoja.

  1Partner Ehituse juhi Üllar Hinno sõnul on uus pruulikoda täiesti ainulaadse disainiga. “Hoone ise ehitati 1916. aastal koostetsehhiks ning on tänapäeval arhitektuurimälestis, mis taastati täpselt muinsuskaitsenõuete järgi,” rääkis Hinno.

  “Pruulikojaks ja restoraniks renoveeritud hoones säilitati algupärane interjöör koos tööstusmasinate, põrandaplaatide ning nõukogudeaegsete plakatitega,” rääkis Hinno.

  Eesti suurima väikepruulikoja Põhjala juhi Enn Pareli sõnul on uue tehase tootmisvõimsus kuni 15 000 hektoliitrit aastas ning kohapeal saab proovida 24 marki õllesid, siidreid ja limonaade. “Ka tavainimesed saavad pruulikojas avatud restoranis esmakordselt näha ise õlle valmimise protsessi,” lubas Parel.

  Kokku investeeris Põhjala pruulikoja ja õllerestorani rajamisse üle viie miljoni euro. Renoveeritavas kompleksis on ligi 3000 ruutmeetri pinda ning tehases ja restoranis saab tööd 30 inimest.

  Vaata vastvalminud Põhjala pruulikoja galeriid siit!

  Allikas: 22.01.2019 pealinn.ee