• Reede, 08. veebruar 2019

  “Vanalinna äripindadelt võtavad sära ning pakuvad konkurentsi lähikonda kerkinud uued elu- ja ärirajoonid – Rotermanni, Telliskivi, aga juba ka Porto Franco ja Ülemiste City,” rääkis 1Partner Kommertskinnisvara juht Kirill Vigul.

  Viguli sõnul on huvi Tallinna vanalinna äripindade vastu kokku kuivanud, sest uued kesklinna rajoonid tõmbavad kontorid, poed ja restoranud magnetina enda poole.

  Viguli sõnul on vanalinna peamised probleemid kallis parkimine ja kehv ligipääs, mistõttu pole piirkonda enam palju kontoreid alles jäänud. “Veel kümmekond aastat tagasi oli vanalinn ärikeskusena väga prestiižne koht, kus asusid näiteks paljud advokaadibürood, aga praegu on üürnikke raske leida,” rääkis Vigul.

  “Ka hinnad pole enam endised. Kui 2000. aastatel maksti mõne vanalinna äripinna eest 10 000 eurot ruutmeeter, siis praegu nii kallile pinnale enam huvilisi pole. Mujal saaks lihtsalt parema üüritootluse,” ütles Vigul.

  “Vanalinna äripindadelt võtavad sära ning pakuvad konkurentsi lähikonda kerkinud uued elu- ja ärirajoonid – Rotermanni, Telliskivi, aga juba ka Porto Franco ja Ülemiste City. Uued avatud restoranid ongi juba kolinud nendesse piirkondadesse. Kliendid eelistavad vanalinna keldrikohviku asemel pigem elavamat ja parema vaatega kohta, kus on ka mugavam parkida,” selgitas Vigul.

  Viguli sõnul kaotab vanalinn kaubanduskeskuste ning uute ärirajoonide laienemisega tähtsust ka ostukohana. “Eestlased satuvad sinna ostlema või sööma järjest harvemini.”

  Samas jääb piirkond alati atraktiivseks turistidele, kes vanalinnas kaugemale ei jõua. Vanalinna restoranid ja suveniiripoed koguvad suvel rasva ning peavad vaiksema talve vastu. “Teinekord on kinnisvaraomanikud ka vastutulelikud ning küsivad seda arvestades telveperioodil soodamat üürihinda,” lisas Vigul.

  Allikas: 31.01.2019 pealinn.ee