Member of 1Partner International
1Partner logo
www.1partner.ee

Blogi

Juuli turuülevaade: koduostjad võtsid suvepuhkuse, kuid hind püsib üle 3000 euro

Juulikuus oli Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind 3 052 eurot, kuid tehingute arv vähenes juuniga võrreldes umbes viiendiku võrra, mis on 1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri kinnitusel südasuvele siiski pigem iseloomulik. Keskmist hinda hoiab Vahteri hinnangul ennekõike see, et enamus tehinguid tehakse väiksemate korteritega.

“Kuigi 20% suurune tehinguaktiivsuse kahanemine näeb numbrites esmapilgul üllatav välja, siis suvise aja saabudes on see pigem tüüpiline asjade käik,” kommenteeris Martin Vahter lõppenud kuu statistikat ning lisas, et august kulgeb usutavasti sarnases rütmis.

Võrreldes juuniga langes keskmine ruutmeetri hind 4,5%, kuid möödunud aasta juuliga võrreldes oli kasv siiski 5% suurune. Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind ulatus lõppenud kuul 2916 euroni.

“Keskmine ruutmeetri hind püsib just sel põhjusel, et enamus tehinguid tehakse väiksemate korteritega, mille ruutmeetri hind on kallim. Suuremate ja kallimate korteritega toimub tehinguid vähe, kuna arendajad hinda alla ei lase, aga samas on inimeste keskmine ostujõud siiski madalam,” ütles Vahter, kelle sõnul tehakse siiski tehinguid mingil moel eriliste ja kallite korteritega. Kõige kallim Tallinna korter müüdi juulis 883 000 euroga.

Pealinnas läks lõppenud kuul kaubaks ka 25 hoonestatud elamumaa kinnistut. Tallinna kinnisvara ostu-müügitehingute koguväärtus oli juulis ligikaudu 165 miljonit eurot ehk 11% vähem kui juunis ja 8% võrra enam kui 2022. aasta juulis.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

Lisainformatsioon:

Martin Vahter
1Partner Kinnisvara tegevjuht
Mob: 51 32 543