Member of 1Partner International
1Partner logo
www.1partner.ee

Blogi

1Partner Ehitus rekonstrueerib ligi 4 miljoni euroga ajaloolise Tallinna koolihoone

1Partner Ehitus annab Tallinna linnaga lepingu kohaselt Kevade tänaval asuvale Tallinna Kunstikooli enam kui saja-aastase ajalooga hoonele värske välisilme ja tuleviku standarditele vastava sisu. Rekonstrueerimistööde maksumus on 3,9 miljonit eurot ja valmimise tähtaeg 2024. aasta mai.

“Väljakutse keerukus on luua tänastele ja homsetele ootustele vastav moodne sisu hoonele, mis samal ajal on ajaloomälestisena riikliku kaitse all,” ütles 1Partner Ehituse juht Üllar Hinno, kuid rõhutas samas, et sarnased projektid on ka ettevõtte üks selgeid tugevusi. "Viimastel aastatel on meid tunnustatud muuhulgas nii legendaarse Tallinna Lillepaviljoni kui mitmete Noblessneri kvartalis asuvate tsaariaegsete hoonete eduka restaureerimise eest.”

Rekonstrueerimise käigus saab koolimaja rikkamaks mitmete uuenduslike lahenduste poolest, mis aitavad tagada tervisliku ja mugava õpikeskkonna. “Hoone saab muuhulgas täisautomaatse nutika ventilatsioonisüsteemi ning päevavalguse kättesaadavust arvestava ning sellest lähtudes aktiveeruva valgustuslahenduse. Samuti saab kool hästi läbi mõeldud moodsaimad võimalused tundide veebi teel ülekandmiseks,” kirjeldas Üllar Hinno.

Tallinna Kunstikool on linnale kuuluv kunstialast süvaõpet andev huvikool, mis asub 1913. aastal ehitusinsener Karl Jürgensoni projekti järgi valminud Jakob Westholmi poeglaste erahumanitaargümnaasiumi hoones.

1Partner Ehitus on 1Partneri kontserni kuuluv terviklikku ehitusteenust pakkuv ettevõte. 1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

Lisainformatsioon:
Üllar Hinno
1Partner Ehitus
Tegevjuht