• Esmaspäev, 02. aprill 2012

  Soome investorid otsivad Tallinna kortereid, lootuses teenida siinsel kinnisvaraturul sa­masugusest tõusust nagu oli 1990. aastail Helsingis.

  1Partner Kinnisvara Soome konsultandi Christian Ayreri kinnitusel on praegu palju neid, kes kõige soodsamal ajal – kuni 2000. aastani – Helsingis ostmisega hiljaks jäid ning kes looda­vad nüüd tabada samasugust trendi Tallinnas.

  Ayreri sõnul peetakse Tallinna võrdlemisi turvaliseks investeeringuks, eriti võrreldes näi­teks ebastabiilse Venemaaga.

  «Rootsi turg soomlasi samuti ei huvita, sest see pole piisavalt likviidne,» ütles Ayrer. «Mõni Lõuna-Euroopa riik või ka Läti jäävad aga juba liiga kaugeks, sest kinnisvara eeldab omanikult ikka vahetevahel ka kohapeal viibimist ja ühte­teist asjaajamist – Tallinn on soomlasele selle kandi pealt vaadates kõigiti sobiv.»

  1Partner Kinnisvara Soome klientide kon­sultandi sõnul on lahetaguseid huvilisi suures plaanis kahte sorti: keskealine jõukas inimene, kes otsib endale teist kodu, ning need, kes näe­vad ostu puhtalt investeeringuna.

  «Esimesed vaatavad suuremaid kortereid ja valivad ennekõike oma maitse järgi, investor otsib pigem mitut väiksemat, mida oleks kerge välja üürida,» kirjeldas Ayrer soomlastest os­tuhuvilisi. «Neil, kes otsivad korterit endale, on raha peaaegu alati kohe olemas, investorid võ­tavad tavaliselt laenu ja nende plaan on katta vähemalt pool laenu tagasimaksetest üüritu­lust ning siis kümne aasta pärast korter edasi müüa.»

  Christian Ayreri kinnitusel eelistavad soom­lased suhelda kinnisvara ostul oma kaasmaa­lasega – see teadmine tekitab neis rohkem usaldust. «Pärast notaritoiminguid ollakse enamasti positiivselt üllatunud, et kõik nii suju­valt ja täpselt toimib.»

  1Partner Kinnisvara nimekirjas on ootel üle paarikümne Soome era- ja ärikliendi, kes ühte­kokku – kas siis endale või investeerimise ees­märgil – soovivad osta Tallinna kesklinnas sa­dakond korterit.

  30.30.2012 Allikas: Õhtuleht