Objektide otsing

Harju maakond, Vanalinn, Tallinn, Pikk tn 13

Ainlaadne pakkumine suurepärases asukohas

Prindi
Arhiivis

5 000 €

14.43 €/m2Üldpind 346.6 m2
Tehnilised andmed
Tehing:Üürile anda
Kasutusotstarve:Toitlustus
Katus:Kivi
Ehitise materjal:Kivimaja
Korrus / korruseid: / 4

Üürile anda suurepärase asukohaga toitlustuspind Raekoja Platsi taga Pikal tänaval. Vanalinna ühel tähtsaimal tänaval asuv äripind on suure potentsiaaliga, asudes atraktiivses ja nähtavas kohas Raekoja platsi läheduses.

Hoone ajalugu ulatub 15. sajandisse, mil see kuulus linna rikkaimatele kodanikele (linnapeadele ja mustpeadele). Selle ostis 1729. aastal firma Thomas Clayhills & Son, mida peetakse Eesti vanimaks kaubandusettevõtteks.

Ruume on täielikult renoveeritud 2014. aastal ning sellest ajast alates on hoonet ja selle tehnosüsteeme pidevalt hooldatud. 2020. aastal paigaldati kööki uus proffessionaalne jahutus- ja ventilatsioonisüsteem. Küte-, vee- ja turvasüsteemide hooldus on värskelt teostatud käesoleva aasta alguses.

ÜÜRILEPINGU TINGIMUSED
• Oodatud on pikaajaline üürnik (vähemalt 10-aastane üürileping).
• Kuni 30.04.2023 on üür 5000 eurot / kuu;
• Alates 1.05.2023 on üür 7000 eurot / kuu;
• Alates 1.05.2024 on üür 9000 eurot / kuu;
• Lisandub käibemaks ja kõrvalkulud.

LEPING SISALDAB JÄRGMISTE ESEMETE KASUTAMIST:
• Üüriku kasutusse jääb kõik piltidel näha olev mööbel ja seadmed (kõigil kolmel korrusel), sh eritellimusel valmistatud nahkdiivanid ja kõrged baaripukid, tammepuidust lauad, Tolix metallist ja puidust toolid, raamaturiiulid, valgustid jne.
• Täielikult varustatud köök ja walk-in külmkapp;
• Serveerimiskapp;
• Eritellimusel valmistatud baarilett;
• Veini- ja õllekülmikud, jäämasinad, kohvimasin ja -veski jne;
• Ventilatsiooni- ja küttesüsteemid;
• Hifi- ja kõlarisüsteem;
• Telerid, projektor ja suur ekraan;
• Turvaseadmed;
• 40-kohaline väliterrass koos välimööbli ja uute soojenduslampidega;
• Soovi korral olemasoleva kaubamärgi Clayhills Gastropub, sealhulgas selle veebisaidi ja sotsiaalmeedia kasutamine.

Pikk 13 hoonel on kaubanduslikult üks soodsamaid asukohti Tallinna Vanalinnas, kuna ta asub Mündi tänava vastas, mis suubub Raekoja Platsi. Äripinnal on esinduslik sissepääs otse tänavalt, lisaks kaks sissepääsu soklikorrusel kauba laadimiseks.

Hoone netopindala on 346.6 m2, lisaks sellele 125 m2 suurune pööning. Koos pööninguga moodustab hoone pindala 471.6 m2.

Majas tegutses üle 10 aasta väga edukas restoran-bar Clayhills Gastropub. Talvisel perioodil mahutas restoran kahel korrusel kokku kuni 100 külalist ja suvehooajal tänu mõnusale väliterrassile kuni 140 inimest. Lisaks asub maja keldrikorrusel privaatne banketisaal, mis mahutab kuni 30 külalist.

Clayhills on esimene Gastropubi Baltikumis ja oli ehitatud viimase 10 aasta jooksul väga edukaks baariks / restoraniks, millel on tugev maine ja jälgijaskond.
Kuna omanik / operaator on kolinud elama välismaale, soovib ta nüüd ruumid üürile anda “võtmed kätte” restoran / baarina.Toitlustuskohta on mitu aastat järjest soovitanud White Guide, mis on Eesti prestiižseim restoranide teejuht. Lisaks mööblile, tehnikale jms saab üürnik soovi korral kasutada Clayhills Gastropubi nime, selle kodulehte ja sotsiaalmeediat.

ASUKOHT
Hoone asub UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva Vanalinna südames Raekoja platsi taga, mis on ajalooliselt olnud vana Tallinna keskpunkt, kus liituvad paljud tänavad. Hoone lähedal asuvad mitmete riikide saatkonnad, Tallinna Raekoda, hotellid Schlössle ja Telegraaf, Eesti Ajaloomuuseum ning kauplus Rimi. Hoonest 50 m kaugusel asuv Raekoja Plats on läbi ajaloo säilitanud oma vana funktsiooni: see on populaarne turistide ja kohalike seas kohtumispaigana või vaatamisväärsuste alguspunktina.

PARKIMINE
Hoone paikneb T2 parkimispiirkonnas, kus on võimalik parkida Vanalinna elaniku loaga. Lühikese jalutuskäigu kaugusel asuvad Aia tn 7 Europark ning Väike-Rannavärav 6 parklad.

Ajalooline maja ootab head üürniku, kes ärataks selle inspireeriva hoone uuele elule!

5 000 €

14.43 €/m2
Üldpind 346.6 m2
Tehnilised andmed
Tehing:Üürile anda
Kasutusotstarve:Toitlustus
Katus:Kivi
Ehitise materjal:Kivimaja
Korrus / korruseid: / 4

Arne Poel

Kutseline maakler

+372 527 0602

arne.poel@1partner.ee

Suhtlus Eesti / in English / по-pусски

Vaata lisaks