• Kolmapäev, 23. jaanuar 2019

  Aasta alguses tehakse plaane ja unistatakse. Indoneesias Balil ehitatakse 120meetrist jumalakuju, hiinlased otsustasid rajada hiiglasliku luksushotelli maa alla ja Elon Musk kaevab tunneleid, et suurlinnades liiklusummikuid hallata.

  ANDRES MIKKER, OÜ Arhitektuuribüroo Andres Mikker juhataja ning arhitekt:

  Olen osalenud Tallinnasse rajatud Tornimäe polüfunktsionaalse hoone projekteerimises ja seega oleks huvitav teha veel üks kõrghoone Tallinnasse.

  See võiks olla 123 meetri kõrgune erinevate funktsioonidega kaasaegne maja, mis võiks paikneda mitte kesklinnas, vaid pigem kusagil sellises linnaosas, kus sellele oleks tagatud hea juurdepääs nii autodega, ühistranspordiga kui ka jalakäijate poolt.

  Täna teeb töö huvitavaks tellija! Seega on projekt põnev juhul, kui on kaasatud palju eri mõttemaailmade ja soovidega inimesi. Loodan ja usun, et selliseid töid tuleb.

  ÜLLAR HINNO, OÜ 1Partner Ehitus juhatuse liige:

  Tahaks ehitada sellist hoonet/ ehitist, mis tooks meist kaugemaltki inimesi Eestit külastama – see on kas arhitektuurselt väljapaistev või tehniliselt eriline. Töötav nn tube maailmas esimesena Tallinnasse?
  Andsime just üle uue Põhjala Pruulikoja koos restoraniga Põhjala Тар Room, kus esimesena Eestis saab söögikohas vaadata otse õlletehasesse.

  Kohe oleme lõpetamas Tatari 4 esimese täisautomaatse hotelli renoveerimistöid. Järgmine väljakutse on Noblessneris kunstikeskuse projekteerimine, mida ehitame Indrek Kasela juhendamisel.

  REIN KESSLER, OÜ Mulgi Ehitus juhataja:

  Sooviks väga ehitada ühe korraliku kiriku.

  Mitte, et ma usklik või vaimulik oleksin, aga tahaks ehitada ühe suure ja maakivist kõrge kiriku. Ikka kohe võimsa.

  KARIN VINKEL, OÜ Koidu Ehitus juhatuse liige:

  Kuna ma näen, kui keeruline on leida endale sellist üürikodu, nagu meeldib, on minu lähiaja unistuste projektiks luua Tallinnas logistiliselt ja ümbruskonna osas väga hea asukohaga üürimaja või üürimajade kompleks, kus oleks ühe- kuni kolmetoalised korterid. Kompleksi teeks eriliseks tema olemus ja funktsionaalsus – hoones, mis on kaunis nii seest kui väljast ja kvaliteetselt ehitatud, tahavad inimesed elada.

  Maja võiks anda elanikele lisandväärtust näiteks sellega, et seal on treeningsaal, puhkenurgake, laste mängunurk ja miks mitte ka bassein hommikusteks või õhtusteks treeninguteks. Hooviala oleks mõeldud nii neile, kes soovivad sõpradega koos kaunist ilma nautida kui neile, kes lähevad koos lastega lustima.

  Üldisemalt vastates meeldiks mulle osaleda teisteski ehitus-ja arendustöödes, mis on innovatiivsed ja aitaksid kaasa inimeste heaolu suurendamisele – uue tehnoloogiaga tootmishooned, kaasaegsed koolid jne.

  Sooviksin tõsta ka kinnisvarasse investeerijate teadlikkust – millised on ohud ja võimalused.

  Ning inspireerida inimesi pöörama tähelepanu sellele, kui heal ajal me elame ja kui ilus kõik meie ümber on.

  Allikas: 16.01.2019 Äripäeva väljaanne