• Kolmapäev, 10. august 2022

  Tallinna korteriturg on teist kuud järjest suviselt vaikne, keskmine ruutmeetri hind langes juuniga võrreldes 1,9% ehk 2911 euroni ning vähenes ka tehingute arv.

   

  “Korteriturul toimunu kommenteerimiseks piisab ühest sõnast – suvi! Samas ei maksa unustada, et eelmise aastaga võrreldes oli keskmine hind juulis 25% kõrgem,” kommenteeris turuolukorda 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

   

  Lõppenud kuul müüdi Tallinnas 861 korterit, mis on ca 10% vähem kui juunis kuid samas ikkagi 12% rohkem, kui eelmise aasta juulikuus. Korteritehingute rahaline maht oli aastatagusega võrreldes koguni 46% suurem. Kalleim korter müüdi Tallinnas juulis 759 000 euro eest.

   

  “On võimalik, et ka august tuleb tehinguaktiivsuses veidi rahulikum. Samas ei ole jätkuvalt kõrge inflatsiooni tingimustes ühtki majanduslikult loogilist põhjust, miks kinnisvara hinnad lähikuudel tänasest tasemest madalamale võiksid jääda,” lisas 1Partneri juht.

   

  Kui võtta lisaks korteritele arvestusse ka teised juulis omanikku vahetanud objektid, siis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1 060 ostu-müügitehingut, mis on juuniga võrreldes 14% vähem. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli Tallinnas juulis ligikaudu 167 miljonit eurot, mis on ligi viiendiku võrra väiksem summa kui juunis. Samas võrreldes 2021. aasta juuliga oli tänavu kinnisvaratehingute koguväärtus umbes 14% suurem.

   

  1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.

   

  1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

   

  Lisainformatsioon:

   

  Martin Vahter

  1Partner Kinnisvara tegevjuht

  Mob: 51 32 543

  martin.vahter@1partner.ee