• Esmaspäev, 02. aprill 2012

  Suur rikkus paneb alati kaasa elama! Eesti üht kallimat maja, Tallinnas Ka­kumäel asuvat Vabaõhu Villat on müü­dud juba terve Igaviku, ent millal ostja silmapiirile ilmub, pole veel teada.

  Vabaõhu Villa omanik on prilli-ja kunstiärimees ning elukunst­nik Kalev Klais, villa hind on 3 miljonit eurot.

  2006. aastal ehitatud kivist ma­jas on 7 magamistuba ja kolm van­nituba, veinikeldrist, baariruumist ja garderoobist rääkimata. Elamu­kompleksi kuulub 3 basseini, 3 kompleksset kööki, 9 tualettruu­mi, 3 vannituba, 2 garaaži, veini­pööning, mis mahutab 800 veini­pudelit, piljardisaal baari- ja puhkenurgaga, 2 kaminasaali, 2 sau­na, mullivann ja spaa, spordisaal, garderoobid, majandusruumid, eluruumid.

  Maja juurde kuuluva krundi suurus on 3500 ruutmeetrit ja maja üldpind 932 ruutmeetrit.

  Pärnu villa kauba peale

  Eelmise aasta lõpus teatas Kalev Klais kinnisvarabüroo vahendu­sel, et annab ostjale jõulukingi­tusena kauba peale ka Pärnus asuva 320 000 eurot maksva vil­la.

  Tehingut vahendava 1Partner Kinnisvara konsultant Kaili Tamm rääkis sellest toona, et omanik on otsustanud oma Ees­ti kinnisvarast loobuda ning val­mis pakkuma tehingut, mille pu­hul saab lisaks Tallinna majale jõulukingiks juurde Pärnus asu­va suvevilla.

  “Kinosaali ning maja ja terras­se läbiva muusikasüsteemiga Vil­la Marias on elatud vaid üks kuu aastas,” kommenteeris Tamm ja lisab, et kahe villa pakkumine kehtib jaanuari lõpuni. Pärnus Raekülas asuva maja kohta ütleb kuulutus, et see paikneb vaikses rohelises piirkonnas. Lisaks ki­nosaalile on majas kaks vannitu­ba, puuküttega saun, sisustatud veinikelder ja palju muud.

  Jaanuari lõpuks ostjat ei lei­tud. Veebruari lõpuks samuti mitte.

  Algselt müügis 4,5 miljoniga

  Tõsi küll, kolm miljonit eurot on selle maja eest juba nn sääs­tuhind, sest algselt proovis Klais oma villast lahti saada 4,5 miljoni euro eest. Selle hinna eest müüs Vabaõhu Villat eel­mise aasta suvel avatud Baltic Sotheby’s International Realty Eesti esindus, mis kuulub ülemaailmselt tuntud Sotheby’s International Realty Affiliates LLC gruppi ja tegeleb eksklusiivkinnisvaraga.

  Londoni ühe tuntuma oksjon-majaga Sotheby’s on kinnisvara­firma seotud alates 2004. aastast, kui rahvusvaheline kinnis­vara-ja kolimisteenuseid pakkuv ettevõte Realogy Corporation sõlmis pikaajalise strateegilise liidu just selle kuulsa oksjonimajaga.

  2010. aasta märtsikuus avas Baltic Sotheby’s International Realty esinduse Riias, kus asub ka Baltimaade peakontor, ja juunikuus Jurmalas, 2012. aas­tal kavatsetakse tegevust laiendada Leetu. Ettevõtte omanikeringi kuuluvad Vestards Rozenbergs, Ilze Mazurenko ja Leonid Kil, kellest kaks on juba enne olnud tege­vad kinnisvaraäris ja kolmas privaatpanganduses.

  Sotheby’si lehel oli müügis ka Klaisi uhke maja, hind, nagu öel­dud, 4,5 miljonit eurot ehk vanas rahas rohkem kui 70 miljoni krooni.

  Kunstiäri eest kinni istunud

  Majas leidub palju kõikvõimalik­ku kunsti, küll reprosid, küll ori­ginaale. Majaperemehe lemmi­kute hulka kuuluvad nii maalid kui ka skulptuurid. Nii näiteks ehib veinikeldri seina kuulus Mona Lisa repro.

  Kunstikirg on toonud Kalev Klaisi ellu lisaks rõõmudele ka ühe türmiperioodi – nõukogude ajal määrati iseseisva kunstiäri ajamise eest talle kuus aastat vanglakaristust.


  30.03.2012 Allikas: Nelli Teataja