Member of 1Partner International

Kinnisvarafirma kaasomanik Eesti Meedia City24 ostust: see on monopol

reede, 8. september 2017

Kinnisvarabüroo 1Partner tegevdirektori ja kaasomanik Martin Vahter ütles Äripäeva sõsarlehele Delovõje Vedomosti, et tema arvates on tegu monopoliga, kutsugu Eesti Meedia seda kuidas tahab, kirjutab Äripäev.Vahter viitas, et sisuliselt 80% turust kuulub KV-le ning 20% City24-le, seda peamiselt Tallinna tõttu.

1Partner ei lähe kaasa kuue suure kinnisvarafirmaga, kes Ekspress Grupiga konkureerivat portaali looma asuvad. Vahteri sõnul nad küll osalesid läbirääkimistel, kuid lõpuks otsustasid, et keskenduvad ikkagi kinnisvara, mitte portaaliäri peale.

Ekspress Grupi juhtimisel loodavat portaali peab ta aga positiivseks sammuks.

Eesti Meedia teatas, et soetab kinnisvaraportaali City24 Eesti ja Läti äriüksused. Eesti Meedia väitel ei vaja nad selleks konkurentsiameti luba, sest ostetava ettevõtte käive Eestis jääb alla 2 miljoni euro piiri.
Konkurentsiamet teatas, et kontrollib koondumist, kui koondumise osaliste eelnenud majandusaasta käibed Eestis kokku ületavad 6 000 000 eurot ja vähemalt kahe koondumise osalise käibed Eestis ületavad kummalgi 2 000 000 eurot."Hetkel teadaolevate andmete põhjal ei ületa omandatava ettevõtja käive käibekriteeriumit," teatas amet.

Allikas: 31.08.2017 arileht.delfi.ee

Kuidas hakata kinnisvarasse investeerima?

reede, 8. september 2017

Kui vanasti olid tüdruku parimad sõbrad teemandid, siis nüüd on selleks kinnisvara, meenutas kinnisvaraekspert Tõnu Toompark ühe vanema daami tõdemust. See trend ei kehti üksnes tüdrukute puhul.Kinnisvaraeksperdid kinnitavad, et viimastel aastatel on korteri ostmine välja üürimise eesmärgil saanud väga populaarseks. Pealinna on rajatud kortermaju, mis ongi peamiselt turundatud just üüriinvestorite huve silmas pidades. Rääkimata tavalistest kortermajadest, kuhu inimesed ostavad korteri eesmärgiga see kohe välja üürida.

Toompark tõdes, et üüriinvestorid on saanud populaarseks just viimastel aastatel. Miks? Ühelt poolt on investeeringud kinnisvarasse muutunud väga populaarseks: inimestel on raha, ent alternatiivseid võimalusi, kuhu krõbisevat paigutada, pole just ülemäära palju. Lisaks räägitakse viimastel aastatel palju jagamismajandusest ja Airbnb populaarsus mängib kindlasti suurt osa selles, miks üüriinvestoreid juurde on tekkinud: nõnda võib head tulu teenida.

Allikas: 30.08.2017 aripaev.ee

EKSPERT: uutesse korteritesse projekteeritakse vähemalt kaks tüüpviga

reede, 8. september 2017

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul kasutatakse uutes korterites tihti ebapraktilist planeeringut, mis tähendab elu- ja magamistsooni kehva eraldatust ning iseseisva köögi puudumist.Arendajad üritavad kuldmuna vormida, kuid tegelikult on mitmel nõukaaja lõpu paneelelamul väga hea planeering, mida võiks ka praegu kasutada.

“Ega tollased projekteerijad ka rumalad olnud, näiteks Õismäe
5-korruseliste paneelelamute 2- ja 3-toalised korterid on hea planeeringu etalon,” ütles Vahter.

Need Õismäe korterid projekteeritud läbi maja ning selgelt on eraldi päevane elu- ning õhtune magamistsoon. “Kuigi tegemist oli tolleaegse tüüpprojektiga, olid mõlemal majapoolel rõdud ning piisavalt suur esik, kuhu mahtus rohkem kui üks inimene korraga, mida praegu samuti ei tehta,” rääkis ta.

“Uued 2-toalised on sama pindala juures tegelikult ühe inimese korterid. Uutes korterites pole elutsoon ja magamisosa piisavalt eraldatud. Mida väiksem korter, seda olulisem on planeering ning kui praeguses 2-toalises peaks elama näiteks 3-liikmeline pere, siis on kõigi privaatsus ning rahulik uni rikutud,” lisas Vahter.

“Uuselamutes enam eraldi kööke ei ehitata, kuid ka see on viga. Esiteks on avatud elutuba-köögis söögi tegemine suur vingutamine ning vorstisärin. Teiseks kadus sellega üks eraldi tuba ära, mis on väiksel pinnal väga oluline,” ütles Vahter.

Kinnisvaraeksperdi sõnul on suuremate korterite ja eramute planeeringu tavaviga liiga väikesed magamistoad. “Võiks ikka vähemalt niipalju ruumi olla, et saaks ümber voodi käia,” lisas Vahter.

Lisaks on uutes korterites liialt väiksed vannitoad ja tualetid. Enamasti ka puudub neist vann.

Allikas: 29.08.2017 ohtuleht.ee

Kinnisvara hinnad kasvasid Mustamäel ulmelise kiirusega

reede, 8. september 2017

 Mustamäe linnaosas tõusis korteri keskmine ruutmeetri hind 2017. aasta augustis 1600 euroni, mis on 15,5 protsenti rohkem kui mullu samal ajal. Suure üllatusena on hinnad senises staar-linnaosas Põhja-Tallinnas hoopis aastaga langenud, analüüsib Eesti üks suurimaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul tegi Mustamäe erandliku hüppe, sest sinna lisandus palju keskmisest suuremad korterelamuid – Hõbemetsa, Pöörise, Mäepealse, Kuklase ja Kadaka Kaksikud.

“Mustamäe areng oli seni ühtlane, kuid just viimasel aastal toimus ehitusmahtudes hüpe ning see ning see mõjutas ka statistilist keskmist,” ütles Vahter.

“Mustamäe maine on paranenud ja sinna kolivad nooremad inimesed, kes ostavad uuemaid ja kallimaid kortereid. Kuvandit tõstab nii tehnikaülikool koos oma infrastruktuuriga kui end piirkonda sisse seadnud tehnoloogiasektori ettevõtted nagu näiteks pakiroboteid loov Starship Technologies,” ütles Vahter.

“Mustamäe vanem kahetoaline korter maksab endiselt 1400-1500 eurot ruutmeeter, mis pole muutunud. Uute hind on aga 1800-2000 ja see viib keskmise üles,” lisas Vahter.

Ainsa linnaosana langes ruutmeetri hind aastaga Põhja-Tallinnas. “Kalamaja-poolses otsas on hinnad nii kõrgeks tõusnud, et see pole paljudele enam kättesaadav. Järjest rohkem tehakse tehinguid odavamas Kopli küljes,” ütles Vahter.

1Partner Kinnisvara arvutab Maa-ameti statistika põhjal 1Partner indeksit, mis kasvas aastaga 202-lt punktilt 214 punktile, mis näitab, et keskmiselt kallines kinnisvara Tallinnas aastaga 5,9 protsenti. Statistika kohaselt on Tallinna kalleim linnaosa endiselt Kesklinn, kus üks ruutmeeter maksis 2017. aasta augustis 2119 eurot.

Allikas: 22.08.2017 ohtuleht.ee

Mõned näpunäited enne korteri müükipanemist

reede, 8. september 2017

Kõik, kes on vähegi kinnisvaraportaale sirvinud, on märganud kuulutusi ja pilte, mis pehmelt öeldes ei kannata kriitikat. Öeldakse, et üks pilt on tuhat sõna. Samas soovitaks müüjatele, et enne kui kutsuda fotograaf või hakata ise pilte tegema, tasuks silmas pidada mõnda näpunäidet.Ruumid peaks olema eelnevalt ära koristatud ning lahtised asjad peaks olema paigutatud kappidesse. Korteri müügile ei aita kuidagi kaasa kui köögikappide pealsed ja töötasapinnad on täis erineva suurusega karpe ja potte. See reegel ei tähenda, et asju ei tohi üldse nähtaval olla, kuid siiski, vähem on parem. Omaette lugu on ka omaniku jaoks sentimentaalset väärtust omavate esemetega, karikad, medalid või omaniku uskumusi väljendavate esemetega ei tohiks samuti üle pingutada.

Mööbliga kehtib sama reegel, mis lahtiste asjade puhul, et neid ei peaks liiga palju olema ning nad peaksid olema vastava ruumi funktsionaalsusega kooskõlas. Sageli on inimestel praktilistel kaalutlustel kodus mööblit paigutatud nii, mis ei ole kaamerasilmale kõige sobivam, kuid ostja jaoks ei ole see kutsuv. Näiteks kui elutoas on lahtikäiv diivan, kus regulaarselt magatakse siis pildistamise ajaks võiks selle siiski kokku panna.

Katkised või korralikult kinnitamata elemendid peaks ära parandama või fikseerima. Viltuvajunud kardinapuu või puuduv ukseliist jätab korterist räpaka mulje. Sageli ei maksa need elemendid palju, kuid müügihinnale võib negatiivne mõju olla tunduvalt suurem.

Sanruumid tasuks enne pildistamist samuti eelnevalt korralikult ära puhastada. Eriti silmariivavad on valge dušikabiini nurkades olevad rooste- ja mustuse jäljed. Tänapäeval on saadaval laias valikus kodukeemiat iga mustuse eemaldamiseks.

Kui elementaarsed asjad tehtud, alles siis saab mõelda, keda ja millise tehnikaga fotograafi kutsuda.

Allikas: 20.08.2017 arileht.delfi.ee

Kuuülevaade: Tallinnas müüdi hirmkallist kinnisvara

reede, 8. september 2017

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul üldised tehingumahud juulis langesid. "Kinnisvaraga on lihtne reegel – kohe, kui päike välja tuleb, on tehingutega vaikus majas. Üldiselt suuri hinnakõikumisi turul pole, aga kaval olles on võimalik praegu päris häid tehinguid leida. Näiteks ei viitsi suuremate majade arendajad viimaste korterite müüki oodata ning kliendipäevi teha ja sellisel puhul võib hinna teinekord päris kergelt alla rääkida," rääkis Vahter.

Juulis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1126 ostu-müügitehingut koguväärtusega 121 miljonit eurot, mis on 5,5 protsenti rohkem kui eelmisel kuul.

Kokku müüdi Tallinnas juulis 689 korterit, mis on seitse protsenti vähem kui juunis. Pealinna kalleim korter läks kaubaks 392 000 ning odavaim 3500 euro eest. Korterite keskmine ruutmeetrihind oli juulis 1670 eurot, mis on juuniga võrreldes oli 1,5 protsenti madalam.

Juulis müüdi Tallinnas 41 hoonestatud elamumaa krunti, mis on kahe võrra rohkem kui eelnenud kuul. Suurima summa, kolme miljoni euro eest müüdi Kalamajas 7000 ruutmeetrine arenduskrunt. Kõige odavamalt läks kaubaks 4000-eurone hoonestatud kinnistu.

Juulis müüdi Tallinnas kuus elamumaa krunti, mis on nelja võrra vähem kui juunis. Kalleim krunt maksis 625 000 ning odavaim 2061 eurot.

Allikas: 17.08 aripaev.ee

Isegi kui šokk tuleb, on asjad teisiti

reede, 8. september 2017

Eestis tuleb kinnisvarakrahh vaid siis, kui mujal maailmas mingi süsteemne šokk saabub, leiavad kinnisvaraspetsialistid. Kui aga krahh tuleb, siis läheb kõik hoopis teisiti, kui oli eelmisel korral.

Teisipäeval ilmus Äripäeva veebis Grand Kinnisvara juhi Marek Kerna arvamuslugu selle kohta, kuidas kõik märgid näitavad, et kinnisvaraturul on tulemas ränk hinnamuutus. „Eesti kinnisvaraturg on tsükliline ja turbulentsuse poolest hämmastav. Igale tõusule järgneb seisak või suurem langus. Kõik märgid näitavad, et tulemas on uus hindade korrektsioon,“ kirjutas Kerna.

LVM Kinnisvara juhatuse liige ja kutseline kinnisvaramaakler Ingmar Saksing ütles, et loomulikult on Eesti kinnisvaraturg tsükliline ja igale tõusule järgneb langus. „Samas praegu, kui kinnisvaraturul on kõrge tehinguaktiivsus ja stabiilne hinnakasv, mis on olnud kooskõlas majanduskasvu, sissetulekute kasvu ning tarbijate kindlustundega, on järsk langus ebatõenäoline. Langust ei toeta ka Eesti ekspordi sihtriikide kasvavad majandused,“ ütles ta.

Allikas: 10.08.2017 aripaev.ee

Refleks tegi 1Partnerile uue logo ja visuaalse identiteedi

kolmapäev, 2. august 2017

Disainiagentuur Refleks disainis Eesti ühele suurimale kinnisvarabüroole 1Partner uue ja moodsa näo.

Refleksi juht Tarmo Ojakäär: “1Partneri visuaalne keel on uuel tasemel ning vastab ettevõtte väärtustele – usaldusväärsus, lihtsus ja professionaalsus. Ühe muudatusena kadus logost “Kinnisvara”, sest 1Partner on 15 aastaga kasvanud nii tugevaks kaubamärgiks, et inimesed teavad, millega ettevõte tegeleb. Lisaks on 1Partner laienenud ka ehituse, arendamise ning nõustamise valdkondadesse.”

Tarmo Ojakääru sõnul on uus disain pigem ajatu kui kiirmood. “Trend on tihtipeale lõks, sest hea logo tunnused on peale silma paitamise ka äratuntavus ning kasutatavus – kas see on kompaktne ning sobib erinevatele kandjatele.”

“Tegemist on rohkem facelifti kui päris uue mudelipõlvkonnaga, sest 1Partneri tuumik ja põhiväärtused on endised, samas käiakse kaasas muutuva maailma trendidega,” lisas Ojakäär.

Lisaks logole sai värske välimuse ka kogu reklaamikeel ja korporatiivmaterjalid.

Vahter: Tallinn vajub laiali

reede, 16. juuni 2017

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul vajub linn mitmesse suunda laiali, tekivad uued keskused ja see mõjutab oluliselt piirkondlikke hindasid.“Telliskivi loomelinnak, Balti jaama turg ja ka kunstiülikooli kolimine tõstab linnapoolse Kalamaja hinda,” ütles ta.

“Sellest tulenevalt läheb hinda ja nihkub Kopli suunda Kalamaja mõtteline teine külg. Kui varem oli Kalamaja piiriks Kungla tänav, edasi Volta, siis nüüd juba koos Arsenali keskuse valmimisega Erika tänav. Järgmisena tuleb Sitsi ja kuna kõik need tänavad lähevad mõtteliselt juba Kalamaja alla, siis muutuvad sellega ka kallimaks,” rääkis Vahter.

Teine arenev suund on Ülemiste, kus praegu on liikluskaos. “Ülemiste City ja piirkond laiemalt korrastuvad ja muutuvad järjest populaarsemaks äripiirkonnaks,” rääkis Vahter.

Allikas: 09.06.2017 Äripäev

Kuuülevaade: Tallinna kortermüük tõusis hüppeliselt

reede, 16. juuni 2017

Mais müüdi Tallinnas 848 korterit, mis on 21 protsenti enam kui aprillis, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti statistikat.1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul vajub linn mitmesse suunda laiali, tekivad uued keskused ja see mõjutab oluliselt piirkondlikke hindasid. "Telliskivi loomelinnak, Balti jaama turg ja ka kunstiülikooli kolimine tõstab linnapoolse Kalamaja hinda," rääkis Vahter.

"Sellest tulenevalt läheb hinda ja nihkub Kopli suunda Kalamaja mõtteline teine külg. Kui varem oli Kalamaja piiriks Kungla tänav, edasi Volta, siis nüüd juba koos Arsenali keskuse valmimisega Eerika tänav. Järgmisena tuleb Sitsi ja kuna kõik need tänavad lähevad mõtteliselt juba Kalamaja alla, siis muutuvad sellega ka kallimaks,” rääkis Vahter.

Teine arenev suund on Ülemiste, kus praegu on liikluskaos, mis küll koos trammitee valmimisega loodetavasti veidi leeveneb. "Ülemiste City ja piirkond laiemalt korrastub ja muutub järjest populaarsemaks äripiirkonnaks," rääkis Vahter.

Mais tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1316 ostu-müügitehingut. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli 133 miljonit eurot, mis on 41 protsenti enam kui aprillis ja 26,6 protsenti rohkem kui mullu mais.

Korterite keskmine ruutmeeter maksis mais 1664 eurot (aprillis 1660). Kalleim Tallinna korter müüdi 1 250 000 ning odavaim 3000 euroga.

Mais müüdi Tallinnas 37 hoonestatud elamumaa krunti, mis on kuue võrra rohkem kui varasemal kuul. Kalleim maja müüdi 1 020 000 ning soodsaim 30 000 euro eest.

Möödunud kuul müüdi 16 elamumaa krunti, mis on 13 võrra rohkem kui aprillis. Odavaim krunt maksis 28 000 ja kalleim 1 320 000 eurot.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu esimeses veerandis möödunud perioodil sooritatud kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest linnaosade kaupa.

Allikas: 08.06.2017 Pealinn.ee

1 2 3 4 5 ... 57